05137133030
جستجو کردن

همه چیز در مورد ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل چقدر است ؟ بهترین راه برای نصب ساندویچ پانل چیست ؟ بهترین نوع ساندویچ پانل چیست ؟ مزایای ساندویچ پانل ؟ معایب ساندویچ پانل ؟ مشخصات ساندویچ پانل؟ پاسخ به تمامی سوالات و ذکر نکات مهم در مورد ساندویچ پانل را در این مقاله بخوانید ، همراه ما باشید .

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پانل متریالی است که برای پوشش دیوارها و سقف ها ی هر پروژه ای استفاده می شود. هر ساندویچ پانل شامل هسته ای از مواد عایق حرارتی است مانند فوم پلی اورتان که از دو طرف با ورق فلزی مانند ورق فولادی گالوانیزه یا ورق آلوزینک (ورق گالوالوم ) پوشانده شده است. ساندویچ پانل ها به طور کلی در عملکردشان در میزان عایق حرارتی ، میزان عملکرد عایق صدا ، نوع واکنش در برابر آتش و وزن با یکدیگر متفاوت هستند .

انواع ساندویچ پانل به طور کلی با مواد عایق حرارتی که به عنوان هسته یا لایه میانی ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می گیرند ، دسته بندی می شوند.

ساندویچ پانل ها با هسته های EPS (پلی استایرن منبسط شده)

ساندویچ پانل با پشم های معدنی و فوم پلی اورتان (PIR یا پلی ایزوسیانورات) همگی امروزه در دسترس ما هستند.

که هر کدام از این عایق های حرارتی از نظر قیمت ، قدرت و حتی نوع ترکیب صحیح آنها در کارخانه با هم تفاوت دارند .

 دستیابی به نوع مرغوب فوم ساندویچ پانل که دارای یک فرمول ترکیب استاندارد و مقاوم باشد از دست هر کارخانه ای بر نمی آید ! حال چه به دلیل تجربه ی کم و یا سود جویی بیشتر برخی تولید کننده ها و فروشندگان !  پس به کیان سازه اعتماد کنید و در مورد ما از مشتریانمان پرس و جو کنید .

اما اصلا چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد ؟ آیا ساندویچ پانل انتخاب درستی است ؟ اصلا چرا ساندویچ پانل بخرم ؟

ساندویچ پانل ها به دلیل مزایای متعددی که عمدتا مربوط به کاهش هزینه ها و افزایش سرعت در ساخت و پوشش است مورد استقبال گسترده قرار گرفته اند.

مقایسه بین فن آوری ساندویچ پانل دیواری و  ساندویچ پانل سقفی و فن آوری های ساختمانی سنتی مثل دیوارهای بنایی شده (آجر،بلوکه،بتن های سبک و سنگین و…) مزایای استفاده از ساندویچ پانل را در سه زمینه کلیدی نشان می دهد:

 ۱) خرید متریال و هزینه های مستقیم 

ساخت یک ساختمان یا هر پروژه ای در هر دو نوع فناوری ساندویچ پانل و سنتی نیاز به مخارج و داشتن سرمایه ای مشابه اما در سطوح مختلف دارد.
در ادامه به مقایسه هزینه ساخت با ساندویچ پانل ،البته استاندارد و مرغوب آن و هزینه ساخت با مصالح سنتی ساختمانی می پردازیم . (همراه ما باشید)

همانطور که تمامی مهندسان مشاور،سرمایه گذاران و مسئولان خرید پروژه ها می دانند مراحل اولیه خرید متریال انتخابی برای ساندویچ پانل و مصالح سنتی شبیه به هم است و شامل مذاکره ، قیمت ، نحوه پرداخت و زمان بندی تحویل اجناس است.

اما تفاوت این دو روش در چیست؟ 

الف ) خرید ساندویچ پانل :

پرداخت ۳۰ الی ۵۰ درصد فاکتور هنگام عقد قرارداد برای خرید یا رزرو مواد اولیه در کارخانه ساندویچ پانل،فیکس شدن قیمت ساندویچ پانل برای جلوگیری از افزایش نیافتن قیمت در گذشت زمان و در آخر شروع تولید ساندویچ پانل ، مشخص شدن تعداد تریلرهای یا کفی های ارسالی و میزان هزینه ارسال ساندویچ پانل از همان ابتدا ، معمولا با یک بار بارگیری، ساندویچ پانل ارسال شده و در محل پروژه تخلیه می شود . 

مقدار متراژ سفارش ساندویچ پانل ، خط تولید کانتینیوز و با کیفیت ، مدیریت صحیح و منظم ، توجه به تعطیلی های رسمی پیش رو ، میزان دقت در ابعاد اعلام شده و تسویه به موقع از موارد سرعت بخشیدن به تولید ساندویچ پانل و تحویل آن به خریدار ساندویچ پانل است که توانایی ما در شرکت کیان سازه نیز همین موارد است .

ب ) خرید مصالح سنتی :

پرداخت و تسویه کل مبلغ در هر پارت ، احتمال بسیار زیاد افزایش قیمت مصالح با گذشت زمان در ایران ، هزینه حمل و نقل ،اتلاف وقت در زمان و نحوه ی تخلیه بار مصالح سنتی،احتمال کم فروشی و دستکاری در وزن یا تعداد مصالح ، تفاوت کیفیت هر محموله و چند دسته شدگی مصالح سنتی . پرداخت کرایه راننده در هر پارت ، سر و کله زدن با رانندگان سر قیمت ، ساعت تحویل بار و هماهنگی های پی در پی برای ورود و خروج به پروژه ی شما

شما با خرید و اجرای ساندویچ پانل از کیان سازه حداقل یک سال جلو هستید !

۲) اجرای متریال و هزینه های غیر مستقیم 

در هر دو مورد استفاده از ساندویچ پانل و استفاده از مصالح سنتی ، ممکن است به هزینه های اضافی و پیش بینی نشده ای برخورد کنید اما کدام روش قابل اعتماد تر است ؟ 

الف) اجرای پروژه با تیم نصب ساندویچ پانل

 اتمام نصب ساندویچ پانل پس از چند روز و نهایتا یک ماه 

نتیجه : پایان تمیز بدون گرد و خاک و لکه ، نظافت بسیار جزئی در چند ساعت کوتاه در حد جمع کردن پیچ و مهره و برش های ورق و پرتی های ساندویچ پانل همچنین بهره برداری سریع تر از پروژه یا همان آغاز به کار و بازگشت سرمایه 

ب) اجرای پروژه با مصالح سنتی

اتمام پس از شش ماه تا یک سال و یا حتی بیشتر 

نتیجه : عدم امکان بستن قرارداد واضح و روشن ، نا مشخص بودن زمان دقیق اتمام پروژه ، کمبود نیروی کار دارای تخصص لازم ، کم کاری روزانه ۷۰ الی ۸۰ درصد از نیروها ،گرد و خاک، لکه های زیاد و اتلاف وقت بعد از اتمام پروژه برای نظافت ، طولانی شدن بازگشت سرمایه

قطعا انتخاب ساندویچ پانل حتی از نظر نحوه اجرای آن، باز هم به نفع شماست !

زیرا شما را از پرداخت هزینه های پنهان،هزینه های قطره چکانی و پیش بینی نشده ی مصالح سنتی رها می سازد. 

۳) مقایسه بعد از اجرا با ساندویچ پانل یا مصالح سنتی ساختمانی

الف) سازه ساندویچ پانلی :

پروژه ای عایق در برابر سرما، گرما و رطوبت،کاهش چشمگیر هزینه های مصرف انرژی،بدون امکان نفوذ حشرات و لانه سازی پرندگان و موجودات موذی،کمک به قدرت برند سازی بیشتر ، زیبایی کلی نما ، زیبایی سقف پروژه در عکس و فیلم های هوایی ،کاهش آلودگی صوتی،امکان باز و بسته شدن دیواره ها و اضافه کردن درب و پنجره در سایز دلخواه در هر زمان،امنیت بالا در برابر نیروی زلزله و سیل نسبت به مصالح دیگر ، کاهش وزن سقف و دیوار و انتقال نیروی بسیار کم به ستون ها و محلی پاک و تمیز …

آیا می دانید : برخی از بخش های صنعت ، مانند تولید مواد غذایی ، پردازش چوب،کاغذ و تولیدات دارویی ، به رطوبت نسبی ثابت و کنترل شده نیاز دارند و حتما در ساخت سالن های تولیدی و کیلین روم باید از ساندویچ پانل که عایق رطوبتی بسیار قوی است استفاده کنند . 

ب) سازه بتنی،آجری،سیمان،گچ و …

دارای سقف و دیواری با عایق حرارتی ضعیف که نتیجه آن انتقال آسان سرما و گرمای محیط به داخل سازه و یا برعکس آن ، هدر رفت آب فراوان (در هنگام عمل آوری بتن ، سیمان،کلیه ملات ها و …)،جذب آسان رطوبت و انتقال به داخل (خسارات به مواد یا وسایل درون سازه و ایجاد بوی بد)،نفوذ حشرات ایجاد لانه به احتمال ۱۰۰ درصد (استفاده از سموم شیمیایی برای دفع حشرات و مضرات دیگر)

 آیا می دانستید : حتی متریال های جدید با عایق حرارتی ضعیف یا ضرایب انتقال حرارتی تبلیغاتی و غیر واقعی به ما پرداخت هزینه های سنگین انرژی تحمیل می کنند و این گونه ما فرهنگ استفاده صحیح و صرفه جویی را در مصرف انرژی زیر پا گذاشته و بدتر از آن با ورود ذرات کربن بیشتر به هوا محیط زیست را آلوده کرده ایم. 

حال وقت آن است که به سراغ  مهمترین سوالات خریداران ساندویچ پانل برویم…

قیمت ساندویچ پانل چقدر است؟ 

یک راست سر اصل مطلب می روم و بعد موضوع را برای شما می شکافم قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل کیان سازه در زمان نگارش این مطلب

تاریخ : (۲۹ شهریور ماه سال ۱۴۰۰)  تقریبا بین ۲۵۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است. 

مالیات بر ارزش افزوده خرید ساندویچ پانل ۹ درصد است و بهتر است بدانید در کشور های اروپایی برای خرید ساندویچ پانل ۲۰ الی ۲۳ درصد مالیات پرداخت می شود!

قیمت ساندویچ پانل بر چه اساسی است ؟

۱. ضخامت های فوم، نوع فوم ، خالصی و ناخالصی فوم یا کیفیت آن  در قیمت ساندویچ پانل اثر می گذارد ساندویچ پانل کیان سازه از ضخامت ۲ الی ۲۵ سانتیمتر قابل تولید خواهد بود. ( پلی استایرن ، پشم سنگ ، پلی اورتان )

کیان سازه فقط نوع سوم یعنی ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان را سفارش گیری و تحویل مشتریان خود می دهد اما چرا ؟

برای عملکرد طولانی مدت و مقرون به صرفه بودن ، ساندویچ پانل هایی با ضریب انتقال حرارتی بالا انتخاب بهتری هستند

مانند ساندویچ پانل های PIR-core یا فوم PIR 

۲. جنس ، میزان کیفیت و طرح ورق به کار رفته در تولید ساندویچ پانل (ورق گالوانیزه پیش رنگ شده فولاد مبارکه یا ورق های چینی یا کارخانه های ارزان ، ورق آلوزینک و … ) 

۳. نوع خط تولید و کیفیت دستگاه کارخانه 

قیمت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی کیان سازه تفاوت کمی با هم دارد و ساندویچ پانل سقفی مقداری به دلیل وجود گام های ارتفاع بلند ساندویچ پانل سقفی کیان سازه گرانتر است.

باید بدانید : ساندویچ پانل سقفی شرکت کیان سازه بدون نمونه مشابه حتی از نظر طراحی در ایران

 بهترین نوع ساندویچ پانل چیست؟ آیا ساندویچ پانل ارزش خرید دارد ؟ ارزان ترین ساندویچ پانل ؟

  متاسفانه با وضعیت آشفته اقتصادی در کشور قیمت ها حتی برای افرادی که به کیفیت اهمیت زیادی می دهند تبدیل به اولویت ها می شوند( دسته اول )،

اما برخی دیگر به هیچ قیمتی ، کیفیت را فدای کاهش هزینه ها نمی کنند و اعتقاد دارند خرید جنس با کیفیت یک نوع سرمایه گذاری است ( دسته دوم ).

و در آخر (دسته ی سوم) افرادی هستند که همیشه جنس ارزان می خواهند .

اما خبر خوش به هر دو دسته از افرادی که قصد خرید ساندویچ پانل دارند این است که ما در کیان سازه بهترین نوع ورق،بهترین نوع فوم را برای شما در تولید سفارش می دهیم و شما را از خریدتان کاملا راضی می کنیم ، همچنین محصول جدید کارخانه : ساندویچ پانل اقتصادی را نیز با همان کیفیت محصولات دیگرمان برای کاهش هزینه ها پیشنهاد می دهیم ،همچنین کیان سازه با ادعای  تجربه زیاد و بی رقیب در بحث اجرا ،تکنیک ها، اندازه برداری و پانل ریزی سیستمی هزینه های شما را کاهش می دهد . 

 توصیه و خبر خوب کیان سازه  برای دسته سوم یعنی افراد که ساندویچ پانل ارزان می خواهند :

توصیه : خواهشا دور ساندویچ پانل ارزان را خط بکشید ، یک جای کار حتما در کوتاه یا بلند مدت می لنگد و تنها پولتان را دور می ریزید .

خبر خوب : ما ورق های یو پی وی سی استاندارد دیواری و سقفی

طرح پانل مورد تایید خودمان را به شما پیشنهاد می کنیم

که کیفیت و استحکام خوبی دارند.

موفق و پاینده باشید . 

تهیه و تنظیم مطالب : کیان مادرشاهی

مدیر بازرگانی شرکت کیان سازه (کارشناسی عمران و MBA) شهریور ۱۴۰۰

هر پروژه ای که دارید از مهندسین طراحی و کارشناسان فنی شرکت کیان سازه کمک بگیرید همین حالا منتظر تماس شما هستیم :

۰۹۱۲۰۲۵۱۴۰۰

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .