05137133030
جستجو کردن

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل به انگلیسی Sandwich panel به معنی شی تخته مانند است  و ساندویچ هم که به دلیل نوع پیکربندی از دو طرف می باشد که فوم بین پانل را کاور یا محصور می کند . 

ساده ترین حالت برای تعریف ساندویچ پانل یا همان پانل ساندویچی ترکیب سه یا چند لایه به هم چسبیده شده است که بعد از اهمیت صرفه جویی در انرژی ، طول عمر بالا و ظاهر و باطن تمیز ساندویچ پانل در صنعت ساخت و ساز و پوشش سالن های صنعتی و بهداشتی مورد توجه فراوان قرار گرفت. 

البته با گذر زمان اصلاحات لازم روی حالت استاندارد ساندویچ پانل انجام شده که امروزه با دستگاه های پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت می توان ساندویچ پانل استاندارد را در حد استاندارد جهانی تولید کرد .

(جامع ترین مقاله تعریف ساندویچ پانل را در بلاگ کیان سازه بخوانید )

تعریف تخصصی تر ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دوطرف به دو لایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.

ساندویچ پانل ها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می شوند که با پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ تولید می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی می باشند.
ساندویچ پانل در نماها، دیواره ها ، پارتیشن و سقف ها استفاده می‌شود. کاربردی عمومی ساندویچ پانل عبارتند از ساختمان‌های صنعتی، اداری و تجاری، سالن‌های ورزشی، انبارها و نیروگاه. همچنین ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان‌های صنایع مواد غذایی و صنایعی که خواستار اتاقهای تمیز یا کلین روم (کیلین روم) می باشد،بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل  یک هسته عایق داخلی بین دو لایه ورق از فولاد پیش رنگ شده است. هسته عایق را می توان با پشم های معدنی، پلی اورتان (PU) و یا پلی استایرن (EPS) ساخت که هر کدام تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند . 

علت نام گذاری ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها دارای سه جز اصلی شامل دو صفحه خارجی بیرونی و یک هسته ضخیم به نام فوم عایق هستند ، دو صفحه خارجی یا همان ورق ها به عنوان نان ساندویچ و هسته یا فوم به عنوان گوشت بین آن است . علت یا دلیل نام گذاری ساندویچ پانل ! در جهان همین موضوع است . 

به طور کلی ، دو لایه بیرونی یا همان ورق های پشت و رو به افزایش استقامت کلی پانل کمک می کند. در موارد خاص با توجه به تشبیه ساندویچ پانل به یک ساندویچ واقعی می توان مواد اضافی را در خط تولید حرفه ای برای دستیابی به ویژگی های خاص به آن اضافه نمود تا ساندویچ ایده آل پروژه ی شما آماده شود!

چند ویژگی های خاص ساندویچ پانل کیان سازه 

 کلاس عایق صوتی  : STC (Sound Transmission Class)

  عایق حرارتی : R-VALUE

درجه آتش سوزی : Fire Rating

با توجه به محیطی که ساندویچ پانل در آن نصب می شود ، هر یک از این مشخصات پانل می تواند برای یک پروژه بسیار مهم باشد. به عنوان مثال ، ساندویچ پانلی که به یک پروژه در تهران تحویل داده می شود ، ممکن است نوع متفاوتی از ساندویچ پانل مناسب شهر بندر عباس یا عسلویه داشته باشد. با توجه به شرایط آب و هوایی ، نوع بهره برداری و کنترل هزینه ها شرکت کیان سازه بهترین و کارشناسانه ترین نوع ممکن از ساندویچ پانل را برای شما تولید می کند . 

کلاس عایق صوتی ساندویچ پانل :

توانایی ساندویچ پانل برای کاهش نویز صدا عبوری از خود را نشان می دهد، این ویژگی در تأسیسات کارخانه ها با تولید سنگین، مزرعه های ماینر بیت کوین و  یا هر تأسیساتی که کارگران باید صداهای بلند را برای مدت طولانی تحمل کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

عایق حرارتی ساندویچ پانل :

این اصل به ظرفیت یا توانایی ساندویچ پانل در برابر جریان گرما و حرارت اشاره دارد ، برای افزایش میزان عایق حرارتی ساندویچ پانل باید ضخامت هسته یا همان فوم ساندویچ پانل را افزایش داد یا از تکنیک های به روز هنگام تولید مواد اولیه فوم و نصب اصولی ساندویچ پانل در پروژه ها استفاده کرد . 

برای مثال ممکن است شما ساندویچ پانل بسیار با کیفیت و با ضخامت مناسب سردخانه را خریداری کرده اید اما با ایرادات نصب افراد تازه وارد یا بدون تعهد نشتی عبور حرارت پیدا کنید . به شما پیشنهاد می کنیم در سراسر کشور از تیم های تخصصی نصب ساندویچ پانل کیان سازه استفاده کنید . 

ارزش بالای عایق حرارتی هنگامی بیشتر حس می شود که پروژه مورد نظر در محیط هایی با هوای سرد یا گرم بیشتر از حد معمول احداث شده باشد ، حفظ دمای داخلی و جلوگیری از ورود دمای خارجی به داخل باعث تنظیم دما و رسیدن به نتیجه دلخواه می شود، در ایران که دارای هوای کاملا چهارفصل می باشد و با توجه به اقتصادی بودن کاهش مصرف انرژی استفاده از ساندویچ پانل کیان سازه بدون هیج تردیدی  یک انتخاب هوشمندانه محسوب می شود. 

درجه ی آتش سوزی ساندویچ پانل :

یکی از مهمترین عوامل برای انتخاب یک ساندویچ پانل برای پروژه ها توسط کارفرما می باشد که در ایران عزیزمان با توجه به نظارت ضعیف در صنعت ساخت و ساز در چند سال اخیر کمتر مورد توجه قرار می گرفت . ساندویچ پانل بی کیفیت به جز خسارات بصری ، سازه ای ، اقتصادی می توانند در هنگام آتش سوزی فاجعه به بار بیاورند .

به طور کلی ، میزان حفاظت از آتش که یک ساندویچ پانل نیاز خواهد داشت ، عمدتا به محیطی که در آن قرار دارد بستگی دارد. در تأسیساتی که مقدار زیادی مواد قابل احتراق و مواد شیمیایی دارند ، سطح بالاتری از حفاظت در برابر آتش مورد نیاز است. با این حال ، در برخی از پروژه ها با توجه به میزان بودجه می توانند سطح حفاظت بالاتری از مقاومت آتش سوزی را درخواست کنند.

مشاوران با تجربه  شرکت کیان سازه به شما کمک می کنند تا تعیین کنید که سطح محافظت در برابر آتش برای پروژه شما چه میزانی باشد .

برخی از نام ها و پسوند های دیگر ساندویچ پانل :

ساندویچ پنل ، پانل ساندویچی ، پنل ساندویچی ، پانل پی یو ، پانل pu ؛ پانل پی یو آر، پانل pur ، ساندویچ پانل b2 ،ساندویچ پانل b1 ،ساندویچ پانل اقتصادی ،ساندویچ پانل گالوانیزه،ساندویچ پانل آلوزینک،ساندویچ پانل پلی اورتان،ساندویچ پانل پلی یورتان،ساندویچ پانل پلی استایرن،ساندویچ پانل پشم سنگ ،ساندویچ پانل دیواری ،ساندویچ پانل سقفی،ساندویچ پانل سردخانه ای و … 

توجه داشته باشید پانل های سه بعدی یا ۳d پانل با ساندویچ پانل ها کاملا متفاوت هستند. 

تهیه و تنظیم : ک.م (مدیر بازرگانی شرکت کیان سازه)

در مطلب بعدی بخوانید : کلیک کنید 

تاکنون در مورد آنچه ساندویچ پانل را تشکیل می دهد و برخی از خصوصیات متفاوت آنها بسیار کردیم ، اما در وهله اول چرا باید ساندویچ پانل را انتخاب کنید؟ استفاده از ساندویچ پانل چه مزیت های دیگری برای شما دارد؟

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .