05137133030
جستجو کردن
کانکس

کانکس به انگلیسی CONEX اول حروف کلمه های COntainer EXpress  است که کانتینر همان محفظه ی فولادی و اکسپرس به معنی تحویل سریع می باشد .
منشأ این کانتینرهای حمل و نقل فولادی استاندارد از زمانی آغاز شد که اپراتورهای حمل و نقل تجاری و ارتش ایالات متحده شروع به توسعه ی ارسال کالا با کانتینر را آغاز کردند. 
کانکس ها و کانتینر ها  یکی از آشکار ترین پیشرفت ها در تاریخ حمل و نقل و تدارکات هستند ، زیرا در صنعت حمل و نقل یک انقلاب بزرگ ایجاد کردند.
امروزه از کانکس ها یا همان جعبه های فلزی حتی نسبت به  گذشته استفاده ی بسیار بیشتری می شود و در طول زمان قابلیت های مختلفی به آن ها اضافه شده تا بتواند با نیازهای هر انسان یا یک سازمان هماهنگ شود . 
در ایران کانکس و کانتینر تقریبا دو واژه جدا از هم هستند!

در واقع در ایران کانتینر های مستطیلی برای حمل و نقل و انبار استفاده می شوند و کانکس ها همان محفظه ها با اشکال هندسی گوناگونی هستند که با کاربری های بسیار متنوع برای استفاده انسان ها یا نگهداری دستگاه ها ساخته می شوند .

تعریفی دیگر برای کانکس به اتاقهایی گفته می شود که در هنگام ساخت پروژه های گوناگون برای مهندسان و کارکنان (کانکس اداری و کانکس کارگاهی) ، نگهبانان و کارگران (کانکس اداری و کانکس خوابگاه) استفاده می شود. در گذشته جنس کانکس ها از فایبر گلاس بود که مشکلات زیادی به دنبال داشت. پس از آن این سازه ها را با ورق های آلوزنیک یا گالوانیزه ساخته می شد که به علت عدم وجود عایق مناسب در هوای سرد و گرم سال مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد.

امروزه در ساخت کانکس از ساندویچ پانل ها استفاده می شود که از لحاظ عایق بودن در برابر سرما، گرما و صدا در سطح استاندارد قرار دارد. در حال حاضر متریال اصلی ساخت کانکس ها را این پانل ها تشکیل می دهند، درست است که هزینه ساخت کانکس با ساندویچ پانل نسبت به دیگر مواد بالاتر است اما این امر در مقابل مزایای بسیار ساندویچ پانل نادیده گرفته میشود و حتی توجیه اقتصادی دارد .

همیشه حرف یکی از مشتریان کیان سازه که یکی از سازندگان به نام و بزرگ بود را به خاطر دارم که می گفت : اگر کارگران من سرما بخورند و یا آسایش و خواب راحتی نداشته باشند من روزانه میلیون ها تومان ضرر میکنم پس برای من کانکس های ساندویچ پانلی با کیفیت بسازید .

کانکس ها به طور کلی به دو دسته  تقسیم می شوند :

کانکس ها از نظر جنس ، شکل و طراحی دارای گستردگی فراوانی هستند و هر سازنده با توجه به توانایی های خود سبکی برای ساختن کانکس دارد .

کانکس ها به طور کلی به دو دسته ی قابل حمل و ساکن تقسیم می شوند که به آن اشاره میکنیم .

کانکس قابل حمل :

شامل تمامی کانکس هایی است که دارای چرخ یا قلاب  است و میتوان آن را با استفاده از یک کشنده یا جرثقیل بدون هیچ گونه تخریب جا به جا کرد .

کانکس ساکن :

کانکسی است که امکان جا به جایی ندارد و یا راه جا به جایی برای آن تخریب  کامل یا در صورت امکان مونتاژ و دمونتاژ کانکس است.
کانکس های ساندویچ پانلی کیان سازه هم قابلیت جا به جایی دارند و هم امکان مونتاژ و دمونتاژ  !

جنس کانکس ها :

کانکس فلزی (کانکس فولادی و کانکس آلومینیومی) – کانکس چوبی – کانکس فایبرگلاس و … 

کانکس های کیان سازه از جنس ساندویچ پانل با کیفیت و مقاطع اختصاصی طراحی شده می باشند و ضمن عایق بودن استحکام و طول عمر بسیار زیادی دارند . 

شکل کانکس ها :

کانکس ها را می توان در اشکال هندسی مختلفی مثل مستطیل،مربع،مثلث،ذوزنقه و … ساخت.

طراحی کانکس ها 

کانکس ساده ، کانکس یک یا چند طبقه ، کانکس چرخ دار یا بدون چرخ ، کانکس تاشو ، کانکس جمع شونده و …  تقسیم میشوند.

کیان سازه به لطف تجربه و مهندسان مکانیک این شرکت قابلیت ساخت تمام کانکس های فوق را دارد، اتاق عمل های سیار جک دار سفارش نیروی سپاه یکی از پیشرفته ترین نوع کانکس های این شرکت تا کنون بوده است . 

سایز کانکس ها :

در سایز کانکس ها محدودیتی وجود ندارد اما برای حمل با کفی تریلر امکان بارگیری کانکس با طول بیش از ۱۲ متر مقدور نیست و یا هزینه زیادی دارد .

شرکت کیان سازه برای مناطق بحرانی کانکس مونتاژ در محل را طراحی کرده و ۶ تا ۸ عدد کانکس را با یک تریلر ارسال می کند .

کانکس ها کاربرد های فراوانی دارند که به برخی از آنها اشاره میکنیم :

کانکس رفاهی-کانکس ویلایی-کانکس نگهبانی-کانکس خوابگاه-کانکس مسکونی-کانکس کارگاهی-کانکس بلیت فروشی-کانکس سرایداری-کانکس نظامی-کانکس پلیس-کانکس انبار-کانکس سردخانه-کانکس ماینر-کانکس تاسیسات-کانکس کیوسک-کانکس فروشگاهی-کانکس شهرداری-کانکس اتشت ننشانی-کانکس جاده ای-کانکس اورژانس-کانکس هلال احمر-کانکس رستوران-کانکس کافی شاپ-کانکس فست فود-کانکس بستنی فروشی-کانکس میوه فروشی-کانکس روزنامه فروشی-کانکس ارتش-کانکس بیمارستان-کانکس مدرسه-کانکس بهداشت-کانکس شهرداری و … 

انواع کانتینر در حمل کالای دریایی و زمینی شامل : 

کانتینر ساده – کانتینر بغل باز شو – کانتینر دو درب باز شو – کانتینر بدون سقف و کانتینر ایزوله برای حمل مواد شیمیایی است.

سایز کانتینر ها 

کانتینر ۸ فوت (۲.۵ متر حدودا) – کانتینر ۱۰ فوت (۳متر حدودا) – کانتینر ۲۰ فوت (۶متر حدودا) و کانتینر ۴۰ فوت (۱۲ متر حدودا)  ساخته می شوند .

برای خرید کانتینر در مشهد با کیان سازه تماس بگیرید : ۰۹۱۲۰۲۵۱۴۰۰

 

 

 

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .