05137133030
جستجو کردن

مزایا و معایب عایق پشم سنگ  چیست ؟

امروزه استفاده از عایق های مواد معدنی، نظیر الیاف پشم سنگ، شیشه و سرباره، به منظور هدر ندادن انرژی و کنترل آن گسترش فراوان یافته است. استفاده روزافزون از این عایق ها در صنایع و امکان مواجهه در هنگام تولید، حمل و نقل، نصب و برداشت، نگرانی هایی را در سطح جامعه برانگیخته است.

تحقیقات صورت پذیرفته موید آن است که برخی از بیماری های تنفسی ناشی از کار طولانی در نزدیکی مواد پشم سنگ و پشم شیشه مشاهده شده است.

بررسی میزان مواجهه با الیاف و گرد و غبار، اولین گام برای تعیین آثار بهداشتی یک ماده است.

مزایای عایق پشم سنگ 

۱.عایق ارزانتری نسبت به فوم ها میباشد
۲.ضریب هدایت حرارتی کمی دارد ولی از فوم بیشتر است
۳.در برابر حرارت مستقیم بسیار مقاوم است یعنی کاملا نسوز است و برای کوره های متفاوت مناسب است
۴.نسبتا از چسبندگی بالایی به ورق برخوردار است.

عایق پشم سنگ چیست ؟
پشم سنگ و پشم شیشه مواد الیافی هستند و ضریب مقاومت حرارتی و صوتی بسیار خوبی دارند. مهمترین فرق این دو، اختلاف در مقاومت حرارتی آنها می باشد. دمای عملکرد برای پشم سنگ حداکثر ۷۵ درجه سانتی گراد و برای پشم شیشه حداکثر ۲۵۰ درجه سانتی گراد می باشد. پشم سنگ تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد می تواند از خود مقاومت نشان دهد و در سازه هایی که مقاومت در برابر حریق و عایق بندی صوتی در نظر باشد و یا در سازه هایی که مواد قابل احتراق و انفجار نگهداری می شوند ترجیح داده می شود. مقاومت حرارتی پشم سنگ با ضخامت آن نسبت مستقیم دارد.
پشم سنگ و پشم شیشه طی یک فرآیند کاملا اتوماتیک برش خورده و داخل پانل قرار می گیرند به شکلی که با حفظ مقاومت فشاری پانل و با استفاده از اتصالات پراکنده کل پستی و بلندی های پانل را می پوشانند.

معایب عایق پشم سنگ:

۱.ساختار فیبری و متخلخل این عایق باعث پایین آوردن پیوند بین مولکولی شده و در نتیجه باعث می شود به راحتی ورق از پشم سنگ جدا شود
۲.به دلیل تخلخل های موجود در این عایق آب به راحتی به آن نفوذ می کند
۳.با نفوذ آب و رطوبت ضریب هدایت حرارتی بالا می رود
۴.طول عمر عایق پشم سنگ از فوم کمتر است.

۵.نفوذ حشرات وایجاد لانه ، عایق پشم سنگ و پشم شیشه برای کارخانه و انبار های مواد غذایی بدترین انتخاب است .
 بررسی پشم سنگ  :

بررسی میزان مواجهه با الیاف و گرد و غبار، اولین گام برای تعیین آثار بهداشتی یک ماده است.

برای تعیین میزان مواجهه کارگران از روش NIOSH7400 برای نمونه برداری، آماده سازی و آنالیز الیاف استفاده گردیده است. هوا از طریق پمپ نمونه برداری روی فیلتر غشایی عبور داده شد. سپس نمونه برای شمارش الیاف با استن شفاف و توسط میکروسکوپ فاز کنتراست الیاف شمارش گردید.

به منظور ارزیابی تغییر حجم ها و ظرفیت های ریوی، اسپیرومتری توسط دستگاه اسپیرومتر P.F.T به همراه پرسشنامه ای برای گروه های مورد و شاهد انجام گرفت.
یافته ها: نتایج شمارش الیاف مقادیر متفاوت میزان الیاف را در منطقه تنفسی کارگران نشان می دهد. بیش ترین میزان در بخش کارگران کارخانه و کم ترین میزان در بخش کارمندان اداری کارخانه مشخص گردید. میانگین میزان مواجهه ۸ ساعته و مواجهه واقعی به ترتیب ۰.۵۱ f/cc و ۰.۷ بوده است.
بحث و نتیجه گیری: شمارش الیاف و تعداد آن را در کل واحد از مقادیر آستانه مجاز ۸ TWA ساعته (ACGIH) بالاتر نبوده و از نظر آماری در حد حدود مجاز مواجهه شغلی است (p<0.001).

با توجه به ساعات اضافه کار، میزان مواجهه واقعی از این مقدار بالاتر بوده و آزمون «تی» تفاوت معناداری را با استاندارد حدود مجاز شغلی نشان داد (p=0.001). براساس آزمون «تی» تفاوت آماری معناداری بین میانگین های VC، FVC و FEV1 در دو گروه وجود نداشت و مقدار p به ترتیب برای هر یک ۰.۱۲۴، ۰.۰۵۹ و ۰.۲۷بود. براساس نتایج این آزمون، میزان VC، FVC و FEV1 با مقادیر نرمال اختلاف معناداری داشته و مقدار p برای هر سه کم تر از p<0.001 بوده است. /VC، FEV1/FVC با مقادیر نرمال اختلاف معناداری نداشته و مقدار p به ترتیب برای آن ها ۰.۶۴۱ و ۰.۹۰۵ بوده است.

خرید ساندویچ پانل پشم سنگ و قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

۰۹۱۲۰۲۵۱۴۰۰

خرید ساندویچ پانل پشم سنگ در مشهد و قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ در مشهد

۰۹۱۵۳۱۰۵۷۱۶

 

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .