05137133030
جستجو کردن

ساندویچ پانل نسوز یا ساندویچ پانل ضد حریق   Fire Resistance Sandwich Panels

ساندویچ پانل کیان سازه مقاوم در برابر آتش

دارای کلاس های  آتش سوزی جهانی کاملا واقعی و استاندارد

در دو نوع زیر ساندویچ پانل نسوز و ساندویچ پانل خود خاموش شونده تولید می شوند :

۱. ساندویچ پانل بی ۱= ساندویچ پانل B1

۲. ساندویچ پانل بی ۲ = ساندویچ پانل B2

ساندویچ پانل خود خاموش شونده استاندارد ابتدا در معرض آتش شعله می گیرد و سریعا خاموش می شود و مشتعل نمی شود .

ساندویچ پانل نسوز و یا ضد حریق به هیچ عنوان شعله ور نمی شود.

ساندویچ پانل های خود خاموش شونده و ساندویچ پانل نسوز کیان سازه خیال شما را از نظر ایمنی و استاندارد برای احداث یک پروژه ی تمام عیار راحت می کند . 

همان طور که می دانید ساندویچ پانل های آلوزینک یا ساندویچ پانل های گالوانیزه ، پانل هایی هستند که با اتصال دو رو ورق آلومینیوم یا گالوانیزه به یک هسته فوم پلی اورتان تشکیل شده اند.  اغلب برای نمای ساختمانها ،ساخت کانکس  عایق کاری و سوله های صنعتی  استفاده می شوند.

ساندویچ پانل حتی می تواند مانند پارتیشن استفاده شود. 

سازه ها و ساختمان های زیادی در جهان و ایران از ساندویچ پانل استفاده کرده اند . دوام و کارایی آن از ACP استفاده بهینه کردند. ، وزن کم و سرعت نصب ساندویچ پانل ، طراحی نوآورانه با افزایش استحکام و دوام را ممکن می سازد.

اما در مواردی که فوم ساندویچ پانل ها . مواد اصلی قابل اشتعال هستند یا حتی استاندارد نیستند و به اسم ساندویچ پانل نسوز فروخته می شوند یا کارخانه در ترکیبات فوم سهل انگاری می کند و یا تجربه کافی ندارد و یا حتی برای سود بیشتر  ، باید وقوع یک فاجعه ی جانی و مالی را در نظر گرفت.

هسته استاندارد ACP پلی اتیلن (PE) یا پلی اورتان (PU) است. این مواد دارای خواص مقاوم در برابر آتش (FR) نیستند مگر اینکه به طور خاص ساخته و ترکیب شوند و بنابراین به طور غیر استاندارد و تولید هر کارخانه ای برای پروژه ها مناسب نیستند.

حتی در ایران چندین شرکت پیمانکار بزرگ  استفاده از ساندویچ پانل بعضی از کارخانه ها را به طور کامل ، به علت کیفیت بسیار ضعیف در تولید ممنوع کرده اند. 

آرکونیک ، صاحب نام تجاری Reynobond ، به خریدار ساندویچ پانل هشدار می دهد. در مورد هسته و فوم پلی اورتان ساندویچ پانل و می گوید که کلاس آتشسوزی و نوع خط تولید ساندویچ پانل  تعیین کننده این است که “استفاده ازساندویچ پانل ایمن است یا خیر “.

ساختمان های مهمی که در دنیا به دلیل عدم استفاده ازساندویچ پانل خود خاموش شونده یا نسوز (Fr) ضد آتش سوختند !
مواد غیر استاندارد و ارزان قیمت روکش ساندویچ پانل و به ویژه هسته یا فوم میانی ساندویچ پانل ، به عنوان عامل اصلی گسترش سریع شعله در آتش سوزی برج گرنفل ۲۰۱۷ در لندن دخیل بوده است. همچنین  ساندویچ پانل غیر استاندارد در آتش سوزی ساختمانهای بلند در ملبورن ، استرالیا مشارکت داشته است.

همچنین در مشهد مکان هایی مانند موج های آبی خروشان شاندیز(ساندویچ پانل B3) ، برج سلمان ( عدم استفاده از ورق کامپوزیت FR ) دچار آتشسوزی شده اند .

کشورهای مانند فرانسه؛ امارات متحده عربی ؛ کره جنوبی؛ و ایالات متحده ،  هسته ها یا فوم هایی دارای درجه حرارت بالا و دارای استاندارد واقعی B1 و B2 تولید می کنند اما متاسفانه قوانینی در تولید ساندویچ پانل و یا هر کالای دیگری در ایران وجود ندارد و یا بسیار ضعیف است ، پس تنها پیشنهاد ما به شما خریدار ساندویچ پانل این است که از کارخانه های معتبر دارای خط تولید به روز و کانتینیوز خرید خود را انجام دهید .

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم گاز حاصل از آتش سوزی ساندویچ پانل بی کیفیت با فوم غیر استاندارد بسیار سمی است و دود بسیار زیادی  تولید میکند . 

ساندویچ پانل کیان سازه به شما قول یک خرید فوق العاده و سقف و دیواری مستحکم و اصولی و ضد حریق را می دهد .

 

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .