05137133030
جستجو کردن

فوم پلی اورتان

فرآیند تولید فوم پلی اورتان بیش از ۸۰ سال پیش ثبت شد. در تمام این دهه ها ، فوم پلی اورتان انقلابی کامل در بخش ساختمان های مسکونی و تجاری ایجاد کرده است.

پلی اورتان تقریباً در همه جنبه های زندگی مدرن دخیل شده است حتی در کف کفش های گران قیمت ورزشی!

 در حالی که محصولاتی که ما از آن استفاده می کنیم اغلب در معرض دید عموم نیستند ، اما مزایای آنها عمیقاً محسوس است. اول ، فوم پلی اورتان بسیار بادوام است، قیمت منطقی نسبت به کیفیت و قابل دسترس بودن . انعطاف پذیری و قدرت تحمل آن ، با همه ویژگی های عملکردی آن ، باعث محبوبیت گسترده فوم پلی اورتان شده است.

در واقع ، فوم پلی اورتان در همه جا وجود دارد. بزرگترین مصرف کنندگان فوم و مشتقات پلی اورتان شامل شرکت های بزرگ خودرو (قطعات تزئینی کابین مسافر ، کشتی سازی ها ، تولید ساندویچ پانل و غیره) ، تولید کنندگان لوازم خانگی (عایق حرارتی برای یخچال ها ، مایکروویو ، اجاق گاز و غیره) ، تولید کنندگان تجهیزات ورزشی (سبک وزن) مانند نایکی ریباک پوما آدیداس و اسیکس … 

 قطعات و قابهای ساختاری ، صندلیهای دوچرخه انعطاف پذیر ، کفش اسکی و غیره) و بیشتر از همه در صنعت مصالح ساختمانی چه به صورت لایه ای ، فوم و یا پاششی .

برای درک مقیاس بزرگ انقلاب پلی اورتان در صنعت ساختمان ، باید منشا این ماده را در نظر بگیریم: عصر فضا. قبل از اینکه ساندویچ پانل  PIR و ساندویچ پانل PUR در ایجاد سیستم های عایق حرارتی متداول شوند یا به عنوان متریال اصلی برای سازه ها ، سوله ها و سردخانه های صنعتی در مقیاس بزرگ استفاده شود  ، پلی اورتان توسط ناسا استفاده شد. با توجه به عملکرد عایق حرارتی فوق العاده آن ، پلی اورتان اولین گزینه برای بدنه فضاپیماها بود ، که باید در هنگام پرتاب فضا پیما به فضا و یا خروج از فضا و فرود به زمین در برابر شرایط دمایی شدید مقاومت کنند.

آیا می دانستید پلی اورتان استاندارد یکی از اولین گزینه ها برای عایق  بدنه فضاپیما در سازمان فضانوردی ناسا است !

در برخی از کشورها ، سالهاست که پلی اورتان به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرد. بلژیک ، فرانسه و آمریکا برخی از کشورهایی هستند که به سرعت مزایای بزرگ گنجاندن پلی اورتان در سیستم های عایق حرارتی خانه را درک کردند.

با توجه به استانداردهای بسیار سختگیرانه صرفه جویی در انرژی اتحادیه اروپا و فرهنگ سازی مناسب برای مردم  ، تعداد کشور های اروپایی که از پلی اورتان برای عایق استفاده می کنند در حال افزایش است.

همراه با قوانین موجود و الزام رعایت آنها ، صاحبان پروژه ها و سرمایه گذاران به بازدهی هزینه ها فکر می کنند ، ساندویچ پانل مرغوب با عایق حرارتی مبتنی بر پلی اورتان هزینه های ساخت و نگهداری پروژه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ساندویچ پانل  PIR و ساندویچ پانل PUR بسیار سبک هستند ، قابل حمل آسان هستند (هزینه ها را کاهش می دهند)  در برابر خوردگی ترکیبات آلی و آسیب های جانوران موذی مقاومت می کنند.

این باعث می شود ساندویچ پانل ها برای همه آب و هوا و فصول مناسب باشند. ساندویچ پانل  پلی اورتان ( به شرط تولید و ساخت صحیح ساندویچ پانل ) یکی از مفیدترین مصالح ساختمانی است و بازارهای متنوعی مانند ایسلند ، روسیه و آلمان را تسخیر کرده است.

استفاده ازساندویچ پانل با عایق حرارتی پلی اورتان استاندارد یک فرهنگ زیبا است زیرا مراقبت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی را سبب می شود.

 

حقایق در مورد ساندویچ پانل کیان سازه با فوم پلی اورتان PIR و PIR

اول آن که پلی اورتان سفت و محکم دارای لاندا (ضریب عایق حرارتی) تقریباً دو برابر دیگر مواد عایق حرارتی است !
هر دو نوع عایق حرارتی پلی اورتان  PIR و پلی اورتان PUR کاملاً در برابر اثرات آب ، حلالهای آلی و حشرات موذی نفوذ ناپذیر است .
هنگامی که ساندویچ پانل به مدت طولانی در معرض آتش قرار می گیرد ، PIR به یک توده سخت و بادوام تبدیل می شود .

پلی اورتان تقریباً در همه جنبه های زندگی ما وجود دارد: از محفظه گوشی های هوشمند گرفته تا مصالح ساختمانی
PIR/PUR یک ماده سبز است: می توان آن را با تبدیل منابع تجدیدپذیر مانند کلزا تهیه کرد ، در حالی که عملکرد عایق حرارتی برتر آن باعث کاهش ردپای کربن ناشی از انتشار CO2 می شود که برای گرمایش منازل و محل کارمان ایجاد می کنیم.

آیا می دانید ؟ استفاده از ساندویچ پانل کیان سازه در ساخت و ساز ، منجر به کاهش ردپای کربن در هوا می شود که به نوبه ی خود محیط زیست را نجات ما دهد.

 

فوم pu چیست ؟

فوم PU که در ساندویچ پانل PU هم مورد استفاده قرار می گیرد ، در واقع  جدا از ترموپلاستیک های فوم تهیه می شود ، زیرا پردازش آن کمی متفاوت است و هندسه فوم تحت تأثیر کشش سطحی است. فوم PU خانواده ای از پلیمرهای مرحله ای هستند که در واکنش بین دی ایزوسیانات و دیول تولید کننده پیوند اورتان

__NO__COO ساخته می شوند ، اما هیچ محصول جانبی ندارند.

فرایندهای اصلی تأثیر بر روی فوم های PU عبارتند از: کشش سطحی شکل سلول را تعیین می کند و در صورت بالا آمدن فوم ، ساختار سلول ها می توانند طولانی شوند.

مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت فوم PU ریز ساختار آن را تعیین می کنند. و سورفکتانت های سیلیکونی باز شدن سطح سلول را کنترل می کنند که می تواند از صفر تا ۱۰۰ درصد متغیر باشد. هندسه سلولهای فوم برای کمک به مدل سازی خواص مکانیکی کمی شده است. توصیف آماری به دلیل تنوع در ساختار ضروری است. دسته های مختلف فوم های انعطاف پذیر با چگالی کم از نظر ساختار ریز متفاوت هستند.

 

 

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و … را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .