معرفی لایه داخلی ساندویچ پانل ها

معرفی لایه داخلی ساندویچ پانل ها :
1.فوم عایق پلی یورتان (Polyurethane)
2.فوم عایق پلی استایرن (Polystyrene)
3.عایق پشم سنگ (rock wool)
تفاوت بین انواع هسته های ساندویچ پانل
به زبان ساده هر کدام از هسته های ساندویچ پانل (منظور از هسته ,عایق میانی ساندویچ پانل است) برای منظور خاصی مورد استفاده قرار میگیرند, همان طور که برای بستن پیچ از پیچ گوشتی و برای بستن مهره از آچار استفاده میشود.
در ادامه مزایا و معایب هر کدام از هسته های ساندویچ پانل را با یکدیگر مقایسه میکنیم تا دریابین برای چه مصرفی از چه عایقی استفاده کنیم.
فوم عایق پلی یورتان (PU)
پلی اورتان فوم سبكی است كه از تركیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور كاتالیزور تولید می شود. پلی اورتان نوعی فوم است كه در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و به همین دلیل بازده بسیار خوبی به عنوان عایق حرارتی دارد.
پلی اورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است، برای رسیدن به مقاومت حرارتی و ظرفیت بارگذاری مطلوب دانسیته آن میبایست بین 40 تا 42 كیلوگرم بر متر مكعب باشد.
حداكثر دمای عملكرد پلی اورتان 70 الی 80 درجه سانتی گراد است. البته پلی اورتان تا دمای 100 الی 110 درحه نیز استحكام خود را از دست نمیدهد ولی در دمای بالاتر از آن تجزیه می شود. باكتری ها در پلی اورتان قابلیت رشد ندارند و به دلیل مقاومت فشاری بالا در گستره وسیعی از مصارف روزمره قابل استفاده می باشد.